2.3 Milyon Dolarlık Bitcoin’ini Sahte Banknotlarla Çaldırdı

2.3 Milyon Dolarlık Bitcoin’ini Sahte Banknotlarla ÇaldırdıKripto para dolandırıcılığına bir yenisi daha eklendi. Güney Koreli bir iş insanı, 2.3 milyon dolar değerindeki Bitcoin’lerini sahte banknotlarla çaldırdı.

Bitcoin milyonerlerine kurulan komplolara bir yenisi eklendi. Bir başka kripto para zengini dikkatle hazırlanmış bir komplonun kurbanı oldu. Uzmancoin sitesinin haberine göre, Güney Koreli bir iş adamı, 2.3 Milyon Dolarlık (2 milyon Euro) Bitcoin‘ini bozdurdu. Ancak daha sonra Bitcoin karşılığı aldığı banknotların ise sahte olduğunu fark etti.

Söz konusu olay, Fransa’nın Nice şehrinde yaşandı. Takibe alınan Güney Koreli iş insanı Singapur’da başarılı bir kripto para girişiminin sahibiydi. İş insanını dolandıran kişilerden birisinin Sırp olduğu belirlendi. Dolandırıcıların tezgahının şu şekilde işlediği anlaşıldı; Sırp adamla suç ortağı kurbanlarını yatırım vaadiyle kandırarak lüks bir otele götürüyor. Burada gerçekleştirilen görüşmelerin sonunda kurbanlar, Bitcoin’lerini transfer etmeye ve karşılığının da nakit olarak ödenilmesine razı ediliyorlar.

PARALARIN TAMAMI SAHTE ÇIKTI

Güney Koreli iş insanı ile yapılan anlaşmadan kısa bir süre sonra paraların tamamının sahte olduğu anlaşıldı. Verilen 500 Euro’luk banknotlar Photoshop kullanılarak oluşturulmuş sahte banknotlardı. Kendisine verilen banknotların sahte olduğunu anlayan Güney Koreli vakit kaybetmeden polise başvurdu.

Cannes’da gözaltına alınan suçlulardan biri lüks bir araba ve üzerinde 110,000 dolarlık bir saat ile yakalandı.
Son günlerde kripto paralarla ilişkili dolandırıcılık olayları hızla artmaya başladı. Yakın zamanda bir Fin milyoner, uluslararası bir dolandırıcılık çetesi tarafından soyulurken, Hindistan’da kaybolan 3 milyar dolarlık Bitcoin’in yankıları hala sürüyor.

Yorumunuzu Yapın "2.3 Milyon Dolarlık Bitcoin’ini Sahte Banknotlarla Çaldırdı"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


error: Köyüne dön !!
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien