2018 Dünya Kupası’na Bitcoin ile Bilet Almak Mümkün

2018 Dünya Kupası’na Bitcoin ile Bilet Almak MümkünKripto paralar hala tam olarak tanımlanamamış olsa da günümüzde birer yatırım aracına dönüşmüş durumdalar. Diğer yandan hayatımızın içinde bilfiil kullanılıp kullanılmayacakları bir diğer tartışma konusu. Bitcoin ile alınabilecekler listesine 2018 Dünya Kupası biletleri de girdi.

Bu yaz Rusya’da düzenlenecek olan Dünya Kupası turnuvası için geri sayım başladı. Modern dünyanın en tartışmalı konusu Kripto Paralar ise Dünya Kupası ile tekrar gündeme geldi. Bu sene düzenlenecek Dünya Kupası’na bilet almak Bitcoin kullanılabilecek.

HABER RUS MEDYASINDA YER ALDI

Webtekno’nun haberine göre, Rusya’nın ev sahibi olacağı Dünya Kupası etkinlikleri hakkında ülke medyasında yer alan bir haber dikkatleri çekti. Turnuvanın başlamasına 2 aydan daha kısa bir süre kalmışken kripto para birimleri ile Dünya Kupası biletleri alınabileceği haberde yer alıyordu.

Dünya Kupası için bugüne kadar toplam 1.7 milyon adet bilet satıldı. Karşılaşmalar için iki aşaması tamamlanan satış işlemlerinin üçüncü aşaması, 18 Nisan’da başlıyor. 1 Mayıs’tan itibaren ise satılmayan biletler, FİFA tarafından satışa sunulacaklar. 14 Haziran ile 15 Temmuz arasında oynanacak maçlarda satın alınan biletler için banka kartları ile satış seçeneği bulunuyor.

FIFA’NIN ÖDEME SEÇENEĞİNDE BİTCOİN YOK

Dünya çapında her yerde kullanılabilen kripto paralar sadece alışveriş yapmak için değil, para transferi için de kullanılabiliyor. FIFA organizatörleri ödeme seçenekleri arasında bu kadar popüler bir aracın neden bulunmadığı konusundaki soruları yanıtsız bırakıyorlar.

İKİ RUS ŞİRKETİ DOLAYLI YOLDAN BİTCOİN İLE BİLET SATIYOR

Rusya basınında çıkan habere göre, en az iki Rus şirketinin FIFA’nın haberi olmaksızın Bitcoin ya da diğer digital paralar ile bilet almak isteyen yatırımcılara hizmet verdikleri ifade ediliyor. Wirex ve Epayment isimli bu iki şirketin, Visa ve Mastercard destekli Bitcoin’den dolar ya da farklı kurlara dönüşümü destekleyen karları bulunuyor. Bu kartlarla Dünya Kupası bileti satın almak mümkün oluyor.

Satın alma süreci tamamen yasal bir şekilde ilerlediği için, FIFA bu konuda hiçbir önlem alamıyor.

Yorumunuzu Yapın "2018 Dünya Kupası’na Bitcoin ile Bilet Almak Mümkün"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien