21 Yaşındaki Genç ABD’yi Dolandırdı Kara Para Akladı

21 Yaşındaki Genç ABD’yi Dolandırdı Kara Para AkladıABD’nin finansal hukukuyla adeta dalga geçen 21 yaşındaki genç kripto para yatırımcısının, Bitcoin ile kara para akladığı ortaya çıktı.

Kripto paraların anonim özellikte olması kötü niyetli kullanımların da olabileceğini gösteriyor. Webtekno’nun haberine göre Kaliforniya’nin Güney Bölgesi Adalet Bakanlığı’ndan kripto para ile kara para aklama olayını ortaya çıkardı. 21 yaşındaki Jacob Burrel Campos isimli bir gencin karıştığı olaydaki rakamlar dudak uçuklattı.

1 SENEDE 750 BİN DOLARLIK BİTCOİN SATTI

Ocak 2015’ten Nisan 2016’ya kadar geçen sürede genç Burrel’in bir Bitcoin alım-satım sistemi kullanarak ABD’de yaşayan yaklaşık 900 kişiye 750 bin dolar değerinde Bitcoin sattığı iddia ediliyor.

Burrel’in borsada lisansı bulunan bir kripto para satıcısı olmadığı anlaşılırken, gencin bir süre yasa dışı yollarla para aktararak kara para akladığı belirtiliyor. Bu nedenle genç girişimci hem yasa dışı para aktarımı suçları ile karşı karşıya.

Şubat 2015’ten Şubat 2016’yı kapsayan dönemde Burrel’in ABD’deki banka hesaplarından gerçekleştirilen 30.000’i aşkın işlemle en az 900 bin ABD doları kazanç elde ettiği belirtiliyor. Gencin bu miktarı kontrol etmek ve değişimleri gerçekleştirmek için kullandığı platform ise Hong Kong merkezli bir kripto para borsası olan Bitfinex.

Yetkili kişilerin aktardıklarına göre, Burrel’in faaliyetleri ABD’nin para yasalarıyla ilgili büyük bir açık yüzünden gerçekleşebildi. ABD merkezli Coinase hesabının kapatılmasından sonra, Burrel yeni değişim işlemlerinde yakayı eleverdi.

Gencin suçlandığı bir diğer konu ise Meksika’dan ABD’ye 1 milyon dolar para kaçırmaya çalışmak. Burrel’in davası ABD’de de kısa bir süre içerisinde görülecek.

Yorumunuzu Yapın "21 Yaşındaki Genç ABD’yi Dolandırdı Kara Para Akladı"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


error: Köyüne dön !!
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien