24 Haziran’da Seçim Sandıklarını Drone’lar Koruyacak

drone uçuyor24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde güvenlik için yeni teknolojilerden de faydanalanılıyor. Emniyet güçleri güvenlik konusunda kuş uçurtmayacak. Çevreyi geniş açıdan gözlemleyebilmek için sandık güvenliklerinde seyyar kamera ve drone’lardan yardım alınacak.

Webtekno’nun haberine göre, 24 Haziran’da gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nin güvenli ve sorunsuz bir şekilde geçebilmesi için emniyet güçleri güvenlik önlemlerini en üst düzeye çıkardı. Seçim günü istihbarat konusunda en büyük silah teknoloji olacak.

Önceden tespit edilen bölgelerde güvenlik önlemlerini kırmızı seviyede tutacak olan polis ve jandarma ekipleri, sandık kurulan okullar ve çevresinde herhangi bir güvenlik sorunu yaşanmaması için takviye ekipleri bu alanlara kaydıracak.

Kritik bölgeler ve ilçe seçim kurulları çevrelerinde güvenlik için teknolojik imkanları sonuna kadar kullanacak olan ekipler, yüz tanıma teknolojisi bulunan seyyar kameralar ile şüphelileri her an gözetim altında tutacak.

Sadece karadan değil havadan da seçim alanlarını izleyecek olan ekipler, kritik bölgelerde ve ilçe seçim kurullarındaki oy verme, sayım ve torbaların taşınması gibi işlemler sırasında hem seyyar kameralar hem de drone’lar vasıtasıyla bölgeyi tarayacak.

Büyük şehirlerde güvenlik konusunda herhangi bir aksaklık ya da eksiklik yaşanmaması adına da çevre illerden güvenlik takviyesi yapılacak.

Yorumunuzu Yapın "24 Haziran’da Seçim Sandıklarını Drone’lar Koruyacak"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien