Apple Store’da Yer Alan Gizli Kumar İçerikleri Tümüyle Yasaklandı

Apple Store’da Yer Alan Gizli Kumar İçerikleri Tümüyle YasaklandıABD teknoloji devi Apple, App Store’da gizli kumar içeriklerini tespit eden program ile kumar oyunlarını tamamen yasakladı.

Sihirlielma.com sitesinin haberine göre, dünyanın en düzenli uygulama mağazası olarak görülen App Store, kumar uygulamalarını toptan engellemek için yeni bir düzenleyici oluşturdu.

Cupertino merkezli şirket, kumarla ilgili oyun ve uygulamaları App Store’dan tümüyle kaldırmaya yönelik yeni bir Uygulama İnceleme Politikası‘nı hayata geçirdi.

Özel izinler dışında bundan sonra Apple Store’da hiçbir şekilde kumarla ilgili uygulama veya oyun yer alamayacak.

Sınırsız web erişimine sahip uygulamalar yasaktan etkilenecekler. Bu tür sınırsız web erişimine sahip uygulamalar, uygulama içinde bir web tarayıcısı penceresi sunuyorlar. Bu sayede uygulama kullanıcıları, herhangi bir URL’ye uygulamanın içinden erişim sağlayabiliyor.

Apple’ın zaten yürürlükte olan mevcut kumar oyunları ve uygulamaları yasağı bazı geliştiriciler tarafından bu şekilde atlatılıyordu. Şirket yeni düzenlemesiyle birlikte gizli yönlendirilen kumar erişimlerini de kapatmış olacak.

Şu günlerde onlarca oyun ve uygulama, kumara dönük içerik bulundurduğu gerekçesiyle App Store’dan kaldırıldı. Birçok uygulama geliştiricisi de karara karşı tepkisini Twitter gibi sosyal medya mecralarında dile getirmeye başladı.

Apple’ın denetim ve temizliğe yakın zamanda başladığı ve temizliğin devam ettiği belirtiliyor.

Yorumunuzu Yapın "Apple Store’da Yer Alan Gizli Kumar İçerikleri Tümüyle Yasaklandı"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


error: Köyüne dön !!
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien