Avrupa’da Bitcoin’e En Fazla İlgi Türkiye’den

bitcoin ve Turkiye bayrağıGeçtiğimiz sene 20 Bin Dolar civarlarına yaklaşan Bitcoin, 2018’de 5 ile 7 Bin Dolar arasında gezse de Türklerin Kripto paraya olan ilgisi devam ediyor.

Kripto paraların patlama yılı olan 2017’de bütün medya manşetleri Bitcoin ve türevlerinden bahsediyordu. Paris Hilton ve Floyd Mayweather gibi ünlüler de yaptıkları açıklamalarla Bitcoin’in popülerliğine popülerlik kattılar.

2018’de ise kripto paralar düşüşe geçti. 2017 yılının Aralık ayında tanesi 20 Bin Dolar sınırına dayanan bir Bitcoin bu yıl 5.879 Dolar’a kadar geriledi. Şu anda bir bitcoin 6.728 dolardan işlem görüyor ve yıllık bazda yüzde 51 değer kaybetmiş durumda.

Diğer yandan bir araştırma şirketi Statista’dan Raynor de Best, düşük bazda seyreden Bitcoin fiyatlarının yeni yatırımcıların bu piyasaya girmesi için cazip bir fırsat sunduğu görüşünü paylaşıyor.

Milliyet Gazetesi’nin haberine göre, son 1 sene içerisindeki piyasadaki büyük düşüşe karşın, ING Uluslararası Araştırma tarafından yapılan bir anket, Türklerin Bitcoin’e karşı devam eden ilgisini de gözler önüne seriyor.

Ankete katılan Türklerin yüzde 18’i Bitcoin’e sahip olduğunu belirtti. Böylece Türkler Avrupa içerisinde bu paraya en fazla sahip olan kişiler oldu.

Anketin ikinci sırasında yüzde 12 oran ile Romanyalılar, üçüncü sırada ise yüzde 11 ile Polonyalılar yer aldı.

Avrupa’da bu paraya en az sahip olan ülkelerin başında yüzde 4 ile Lüksemburg bulunuyor. Bu ülkeyi sırasıyla yüzde 5 ile Belçika ve yüzde 6 ile Fransa takip ediyor.

Yorumunuzu Yapın "Avrupa’da Bitcoin’e En Fazla İlgi Türkiye’den"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


error: Köyüne dön !!
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien