@Bitcoin Twitter Hesabı Bir Türk’ün Eline Geçti

@bitcoin twitter hesabıSosyal Medya devi Twitter bir süre önce aynı Facebook ve Google gibi Kripto paralarla ilgili ücretli reklamlara yasak getirmişti. Bu kapsamda alınan kararlarla resmi Bitcoin hesabı zannedilen @Bitcoin isimli hesap kapatılmıştı. Geçtiğimiz günlerde @Bitcoin adlı hesap adı bir Türk’ün eline geçti, kısa sürede durumu fark eden Twitter hesabı tekrar kapattı.

Sosyal medyada artık Kripto para reklamı yapmak yasak. Bu konuda yanıltıcı içerikleri dahi ücretsiz yollarla paylaşan hesaplar da bir bir kapatılıyor. Uzun bir süredir yabancı bir kaynağın kontrolünde olan Bitcoin hesabı, resmi hesap ile karıştırıldığı ve insanları yanılttığı için kapatılmıştı.

“MERHABA TWİTTER”

Bundan sonra yaşananlar ise komedi filmlerini aratmadı. Webtekno’nun haberine göre, açık gözlü bir Türk girişimci devreye girdi ve @Bitcoin ismini aldı. İlk mesajını “Merhaba Twitter” şeklinde paylaşan hesaptan Türk bayrağı görseli de paylaşılınca seri bir şekilde Türk takipçiler hesabı takip etmeye başladılar. Kısa sürede fenomen olan hesabın esrarı çözülmeye çalışılırken, bütün dünyada viral olan hesap Twitter’ın da dikkatini çekti.

Söz konusu hesabın kapatılmadan önce Bitcoin Cash tanıtımları yaptığı biliniyordu. Kapatılıp yeniden açıldıktan sonra bir anda Türkiye ile ilgili paylaşımlar yapmaya başlayan hesabın bir Türk tarafından tekrar aynı isimle açıldığı geç de olsa anlaşıldı.

Twitter üzerinden hesabı satın almak isteyen yatırımcılar, hesabı açan kişiye neredeyse 100 Bitcoin’e kadar yaklaşan önemli tekliflerde bulundular. Twitter’ın duruma karşı alacağı tavır sürekli merak ediliyordu. Çok geçmeden müdahale eden Twitter hesabı yeniden kapattı. Sosyal medya ise bir anda bu beklenmedik olay karşısında yıkıldı.

@Bitcoin hesabı kapatıldı kapatılmasına ama yapılan şu paylaşımlar akıllarda kaldı:

Yorumunuzu Yapın "@Bitcoin Twitter Hesabı Bir Türk’ün Eline Geçti"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien