Çiftlikbank Tosun’u Mehmet Aydın’ın Yeri Belli Oldu Mu?

bahamalar'daki çiftlikbank kurucusu mehmet aydın ve kızlarYeni bir titan zinciri ile Türkiye’yi dolandıran Çiftlikbank’ın tepe ismi Mehmet Aydın’ın yeri tespit mi edildi? Bir siber güvenlik uzmanı, binlerce kişiyi dolandıran Tosun’un yerini bulduğunu açıkladı. Telefon sinyallerini takip eden uzman Brezilya’nın Sao Paulo kentini işaret etti.

2 ay önce ortaya çıkan Çiftlikbank sahtekarlığı konuşulmayı sürdürüyor. Ceo Mehmet Aydın’ın hızlı hayatı yeni yeni ortaya çıkıyor. Türkiye’yi milyonlarca lira dolandıran Tosun, kazandığı paralarla keyif sürdürmeye devam ediyor. İlk başta Uruguay’da olduğu iddiaları ortaya atılan Mehmet Aydın’ı Çiftlikbank mağdurları azimle arıyorlar. Türkiye devleti ise Interpol aracılığıyla hala oluşumun tepe ismi Mehmet Aydın’ın peşinde.

Başlarda Uruguay’da olduğu iddia edilen Aydın’dan hala haber yok. Kırmızı bültenle aranan şirketin bir diğer şüphelisi Naim Kaya, Uruguay’da tutuklu bulunuyor ve Türkiye Kaya’nın iadesi için görüşmeleri sürdürüyor. Naim Kaya’nın ifadesine göre ise Mehmet Aydın, ülkeden aylar önce ayrılmıştı.

SİBER GÜVENLİK UZMANI MEHMET AYDIN’IN YERİNİ BULDU

Siber güvenlik uzmanı Mesut Uçar, Aydın’ın telefon sinyallerini takip ederek onun Brezilya’nın Sao Paulo kentinde olduğunu tespit etti.

Hürriyet gazetesinin haberine göre Uçar, bir mağdur gibi davranarak Aydın ile irtibat kurduğunu belirtiyor. Uçar, “Şu an aktif olarak Uruguay’da değil, Brezilya Sao Paulo’da bulunuyor. Aktif konumu orada görünüyor” açıklamasında bulunuyor.

Siber güvenlik uzmanı Mehmet Aydın, elinde Aydın’ın güncel konumuna dair önemli bilgiler olduğunu ifade ediyor, eğer yetkili merciler isterlerse bu bilgileri paylaşacağını söylüyor. Uçar, “Bu konuyla alakalı devletimizin güvenlik güçleri bir bilgi talep ederlerse, ben kişinin elimde olan bütün bilgilerini paylaşmaktan mutluluk duyarım. Kendisinin nerede olduğu ve ne yaptığı elimizde mevcuttur. Kendisi söylenilen veya medyada gözüken aktif Uruguay konumunda değil Brezilya Sao Paulo’dadır” iddiasında bulunuyor.

Yorumunuzu Yapın "Çiftlikbank Tosun’u Mehmet Aydın’ın Yeri Belli Oldu Mu?"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien