Eski Futbolcu Kanu Kalp Hastaları için Loto Etkinliği Düzenliyor

Nwankwo KanuNijerya futbolunun efsane isimlerinden Nwankwo Kanu, Afrika’nın en büyük loto etkinliğini düzenliyor. Satılacak piyango biletlerinin %20’si Kanu Kalp Vakfı’na bağışlanacak.

Futbolculuk döneminde sağlık sorunlarıyla uğraşan ve iki kez kalp ameliyatı geçiren Nwankwo Kanu, Nijerya Abuja’da uzman bir kalp hastanesi kurmak için kolları sıvadı. Bu bağlamda Afrika’nın ünlü piyango tedarikçisi AfroMillionsLotto birlikte çalışan Kanu Kalp Vakfı bir piyango etkinliği düzenleyecek. 2.8 Milyon Dolar ikramiye dağıtılacak olan bu etkinlikte alınan her piyango biletinin %20’si Kanu Kalp Vakfı’na aktarılacak. Aktarılan bu paralara büyük kalp hastanesinin temelleri atılacak.

Etkinlikle ilgili açıklamalar yapan Nwankwo Kanu heyecanını şu cümlelerle ifade etti: “Kanu Kalp Vakfı için bir fon yaratma girişiminde bulunduğumuz için çok heyecanlıyız. İnsanların alacağı her bilet Nijerya’da büyük bir kalp hastanesi yaratmak için bizlere yardımcı olacak. Bilet alan kişiler kalp hastası olan insanlara yardım ederken 2.8 Milyon Dolar ikramiye ile kendi hayatlarını da değiştirme fırsatı yakalayacaklar.”

1993 yılında ülkesinin Heartland kulübüyle futbol hayatına başlayan Nwankwo Kanu, daha sonra Ajax’a transfer olmuştu. Ajax’ta geçirdiği 3 sezonun ardından Inter’e transfer olan Kanu, daha sonra soluğu İngiltere’de aldı. Kanu’yu Kanu yapan takım da bu transferle Arsenal oldu. Ancak kalbindeki sorun onun üst seviyede futbol oynamasına çok izin vermedi ve 2011 yılında Porstmouth’ta futbolu bıraktı. Futbolu bıraktıktan sonra da kalp ameliyatı olan 41 yaşındaki Kanu, kendi kurduğu vakıf ile kalp hastalarına yardımcı olmaya çalışıyor.

Kaynak: BahisMedya

Yorumunuzu Yapın "Eski Futbolcu Kanu Kalp Hastaları için Loto Etkinliği Düzenliyor"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien