Evsiz Gazi İçin Para Toplayıp Kumarda Harcadılar

Evsiz Gazi İçin Para Toplayıp Kumarda HarcadılarEvsiz Gazi vatandaş için kampanya yaptılar, 400 Bin Dolar topladılar. Toplanan parayı tatilde, kumarda harcayıp, lüks arabalar aldılar.

ABD’de yolda kaldığı gün kendisine yardım ederek son 20 dolarıyla benzin alan evsiz gaziye yardım amacıyla kampanya başlatan kadının topladığı 400 bin doları erkek arkadaşıyla beraber harcadığı iddia ediliyor.

T24’ün haberine göre kampanyayı başlatan Kate McClure adlı kadın, geçtiğimiz Ekim ayında Philadelphia’da bir otobanda yokuş tırmanırken benzini bitince yolda kalmıştı. Otoban civarında yaşayan evsiz bir adam olan Johnny Bobbitt yolda kalan McClure’un yardımına koştu. Bobbitt, kadına kapısını kilitleyip beklemesini söyledi ve cebindeki son 20 dolarla bir bidon benzin alıp kadına getirdi.

EVSİZ ADAM İÇİN KAMPANYA BAŞLATTILAR

McClure, bu iyilik karşısında çok etkilenirken daha sonra, evsiz adama kahvaltılık gevrek, yün çorap ve biraz parayla karşılık verdi. McClure bununla da yetinmedi ve Bobbitt’i köprü altında yollarda uyumaktan kurtarmak adına GoFundMe sitesi üzerinden bir yardım kampanyası başlattı.

Kadının hedefi, Bobbitt için 10 Bin Dolar toplamaktı. Ancak kadın ve evsiz adamın hikayesi, Washington Post dahil ulusal gazetelerde haber olduktan sonra tüm ülkeye yayıldı ve kampanyaya ilgi patlaması yaşandı.

HİKAYE BASINDA YER ALDI KAMPANYA BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

McClure erkek arkadaşı Mark D’Amico ile birlikte Good Morning America programına çıktı ve birkaç ayda 14 bin kişinin bağışları sayesinde toplamda 400 Bin Dolara ulaşıldı. Ama paranın miktarı arttıkça son 10 ay içerisinde işin rengi değişti.

Şimdilerde kampanyayı başlatan çiftin Bobbitt için topladıkları paraları tatillerde harcadıkları, kumar oynadıkları ve lüks bir araba aldıkları öne sürülüyor. Dava açılma ihtimali de söz konusu.

Toplanan paralarla Bobbitt’e 1995 model bir pikap ve bir ev alınması planlanıyordu. Ancak çift evsiz adama bunların yerine bir karavan aldı. Ruhsatı da kendi adlarına işlettiler ve karavanı da D’Amico’nun ailesinin arazisine koydular. Ayrıca Bobbitt’e iki cep telefonu, bir televizyon, elbise, yiyecek ve kısa bir süre sonra hurdaya çıkan ikinci el bir araba da aldıkları belirtildi.

Amerikan basını kısa bir sürede kampanyayı başlatan çiftin yardım parasını hangi amaçlar için kullandığını ortaya çıkardı. Bir otelde resepsiyonist olan McClure ve marangoz sevgilisini araştırdılar ve farklı bilgilere ulaştılar.

Çiftin Florida, California ve Las Vegas’ta tatil yaptığı, BMW marka bir araba satın aldığı, büyük Kanyon’da helikopter gezisine katıldığı ortaya çıktı. Ayrıca D’Amico’nun evsiz adam için açtığı ve toplanan paraları yatırdığı hesaptan çektiği 500 Dolar ile kumar oynadığına dair bir makbuz bulundu.

İki tarafın da karşılıklı iddiaları sürüyor.

Yorumunuzu Yapın "Evsiz Gazi İçin Para Toplayıp Kumarda Harcadılar"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


error: Köyüne dön !!
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien