FBI Uygunsuz İçerikli Reklamlar Yayımlayan Backpage.com’a El Koydu

backpage.com fbi el koyma mesajıCinsel ve uygunsuz içerikli reklamlarla gündem olan Backpage.com‘a FBI el koydu. Backpage.com sahibi olan iki kişiye bu el koyma işleminin ardından soruşturma açıldı. Suçlamalar fuhuşu ve kara para aklamayı kolaylaştırmayı içeriyor.

Geçtiğimiz haftalarda FBI yetkilileri Backpage’i mercek altına aldı. Sitenin ilan sayfaları incelendi ve sitenin cinsel içerikli reklamlar yayımladığı ortaya çıktı. Bu olayın ardından da FBI, Backpage’e el koydu.

İddialar Çarpıcı

Backpage’e el konulmasının ardından sitenin sahipleri hakkında da soruşturma açıldı. Kara para aklama ve fuhuşu kolaylaştırdıkları iddia edilen site sahiplerinin reklamlara yetişkin bölümünde yer vermediği de belirtildi.

17 kişinin suçlamaları üzerine başlatılan soruşturmada bazı kadınların da öldürüldüğü ve buna Backpage’in aracılık ettiği belirtiliyor. Yasa dışı ticari seks hizmeti verdiği belirtilen Backpage hakkındaki son iddia ise çalışanlara uyuşturucu verilerek köle haline getirilmesiydi. Bu iddiaların doğru çıkması durumunda Backpage kurucularının ağır cezalara çarptırılacağı tahmin ediliyor.

Sanık Avukatları İddiaların Asılsız Olduğunu Öne Sürüyor

Ağır suçlarla itham edilen Backpage kurucuları da bu noktada sessiz kalmadı. Kuruculardan birinin avukatı iddiaların tamamen asılsız olduğunu ve sitede yetişkinler için yer alan bölümde bu reklamların olduğunu savundu. Ayrıca bu operasyonun kişisel haklara saldırı olduğunu da vurguladı.

Backpage Nedir?

Backpage, teoride bir yardımlaşma sitesi olarak ortaya çıktı. Craiglist ile benzer bir hizmet sunan Backpage’de kalacak yer, iş ilanları ve benzerleri bulunuyordu. Yetişkin bölümünde ise arkadaş arayanlar dikkat çekiyordu. Yetişkin bölümünün ön plana çıkmasıyla sanal çöpçatan görevi üstlenen Backpage’in hizmetleri bu operasyonla son bulmuş oldu.

Yorumunuzu Yapın "FBI Uygunsuz İçerikli Reklamlar Yayımlayan Backpage.com’a El Koydu"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien