İtalyan Rahip Kilisenin 500 Bin Euro’sunu Kumarda Kaybetti

İtalyan Rahip Kilisenin 500 Bin Euro’sunu Kumarda Kaybettiİtalya’nın Venedik şehrinde bir rahip, sorumlu olduğu kilisenin kasasından 500 bin euro çaldı ve parayı kumarda harcadı. 2016 yılında izne çıkarılan rahibin neden o dönem apar topar izne çıkarıldığı 2 yıl geçtikten sonra yeni anlaşıldı. Kumar olayına karışan rahibin, kilise yönetimi tarafından tedavi amacıyla uzaklaştırıldığı öğrenildi.

BBC Türkçe’nin haberine göre, Venedik kentine bağlı Spinea kasabasında görev yapan rahip Don Flavio Gobbo’ya, 2016 yılında “istirahate ihtiyacı olduğu” gerekçesiyle izin verilmişti. Aradan yaklaşık 2 yıl geçtikten sonra, rahibin izne çıkarılmasının gerçek nedeni meydana çıktı.

KİLİSE HIRSIZLIK OLAYINI SAKLADI, RAHİBİ UZAKLAŞTIRDI

Kilisenin kasasından toplam 500 bin Euro çalarak kumarda kaybeden Don Flavio Gobb, o dönem kilise yönetimini harekete geçirmişti. Yönetim toplanarak cemaate gerçek nedeni açıklamadan rahibi uzaklaştırmış ve kumar bağımlılığı tedavisine başlamasını sağlamıştı.

Kumar bağımlısı rahip hakkında, zimmetine para geçirmek suçundan soruşturma açılınca kilise yönetimi de Don Flavio’nun uzaklaştırılma nedenini açıklamak durumunda kaldı. Kilisenin yaptığı açıklamada, rahibin “patolojik kumar sorununu tedavi etmek için özel bir merkezde” tutulduğu ve tedavinin bitmesiyle birlikte görevine döneceği belirtildi.

SORUŞTURMA AÇILINCA KİLİSE AÇIKLAMAK YAPMAK ZORUNDA KALDI

Kilise yönetiminin detaylı açıklamasında, kumar bağımlılığının sanıldığından daha yaygın bir sorun olduğu ve çoğunlukla görmezden gelindiği vurgulanırken, “Teşhis edildiğinde ise özel yardım, insani bir yaklaşım ve destek gerekir. Bu sorun genellikle görmezden gelinir ya da küçümsenir, tek başına içinden çıkılabileceği yanılgısına düşülür” ifadeleri kullanıldı.

Don Flavio, ön duruşma hakimiyle anlaşma yoluna giderek tecilli 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Rahip, kilise kasasından çaldığı miktarı da taksitle ödemeyi taahhüt etti.

Rahibin, kilise kasasından çaldığı 500 bin Euro ile kumar oynadığı ve kilisenin bunu sakladığı haberi sosyal medyada büyük yankı buldu:

“Kilisenin yalan söylemesi ne tuhaf! Rahiplerin suç işlemesi ne tuhaf!”, “Kiliseye yaptığınız bağışlarla Don Flavio Gobbo’nun kötü alışkanlıkları için özel psikolog parasını ödediniz” gibi alaycı yorumlar yapıldı.

Yorumunuzu Yapın "İtalyan Rahip Kilisenin 500 Bin Euro’sunu Kumarda Kaybetti"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien