Şimdi de ‘Kaşar Bank’ Vatandaşları Dolandırdı

Şimdi de ‘Kaşar Bank’ Vatandaşları DolandırdıKaşar ticarati yapmak için para toplayıp kayıplara karışanlar akıllara Çiftlikbank’ı getirdi. Mağdurlar “Kaşar Bank”ın kurbanı olduk dediler.

Sol Haber’in haberine göre, Sultangazi’de gerçekleşen dolandırıcılık olayında 30 vatandaş gündemi uzun süre meşgul eden ‘Çiftlik Bank’ benzeri bir yöntemle dolandırıldı. Mağdur vatandaşlar, bir kişinin ‘Kaşar ticareti yapacağız’ deyip, kendilerinden para topladıktan sonra ortadan kaybolduğunu ve binlerce liralarını söz konusu şahsa kaptırdıklarını belirttiler.

Mağdurlardan birisi olaya ilişkin değerlendirmede bulunurken, “Çiftlikbank ile dalga geçiyorduk aynısı bizim başımıza geldi. Biz de buna isim koyduk ‘Kaşar Bank’ diyoruz.” ifadelerini kullandı.

Gaziosmanpaşa Adliyesi’nde Cumhuriyet Savcılığı’na başvuran Sultangazi’de yaşayan 30 kişi, “Kaşar ticareti yapacağız” diyerek para toplayan Ü.Ö.(28) tarafından dolandırdıklarını belirttiler. Savcılığa verilen ifadelerdeki iddialara göre, özel bir gıda şirketinde çalışan Ü.Ö., “Çalıştığım yerden kaşarı toptan alacağım. Fabrikadan nakit alıp, marketlere vadeli satıp, aradaki parayı paylaşacağız” diyerek tanıdıklarından para toplayarak binlerce lira dolandırdı. Para topladığı kişilere bir süre geri ödeme de yapan Ü.Ö., güven sağladıktan sonra daha fazla kişiye ulaşıp yüklü miktarda para toplayıp ortadan kayboldu.

Yorumunuzu Yapın "Şimdi de ‘Kaşar Bank’ Vatandaşları Dolandırdı"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


error: Köyüne dön !!
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien