Sultangazi ve Muş’ta “Sigaramatik” ve “Çarkıfelek” Operasyonları

muş'ta kumar oynatmak için kullanılan şarj makineleriMuş’ta bulunan bir kahvehanede telefon şarj cihazı görünümlü kumar makineleri tespit edildi. Muş İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri kumar makinelerine el koydu. İstanbul’un Sultangazi İlçesi’nde ise sigaramatik ve çarkıfelek bulunan büfe ve kahvehanelere operasyon düzenlendi. Bu makineleri bulunduran mekanlara adli para cezaları uygulandı.

Ensonhaber’in haberine göre, Muş Valiliği’nin yaptığı açıklama kapsamında Muş İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin titiz çalışmasıyla bir kahvehanede telefon şarj istasyonu görüntüsü verilen 6 adet kumar makinesinin ele geçirildiği ifade edildi.

Makinelerin içindeki 685 TL metal para makineler ile beraber muhafaza altına alınırken, konuyla ilgili olarak kahvehane işletmecisi hakkında ‘Kumar oynanması için yer ve imkan temin etmek’ suçundan adli işlem kaydı başlatıldığı belirtildi.

KAHVEHANE VE BÜFELERDEKİ KUMAR MAKİNELERİNE EL KOYULDU

İstanbul’un Sultangazi İlçe’sinde Asayiş Büro Amirliği ekipleri kumar ve sigara makineleri olarak kullanıldığı bilinen Sigaramatik ve Çarkıfelek’lerin bulunduğu büfe, kahvehane ve iş yerlerine operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında çok sayıda çarkıfelek ve sigaramatik makinesine el konuldu. Bu makineleri bulunduran iş yerlerine adli para cezası kesildi.

Hedef Halk Gazetesi’nin haberine göre, İstanbul Sultangazi Asayiş Büro Amirliği ekipleri ilçe genelinde kumar alışkanlığını pekiştiren ve gençleri kumara iten kumar ve sigara makineleri olarak bilinen “Sigaramatik” ve “Çarkıfelek’lere” yönelik çalışma başlattı.

Makine içerisine para atarak çalıştırılan ve seçilen numaraların çıkması halinde sigara kazanılan şans oyununu oynatan kahvehane, iş yerleri ve büfeler eş zamanlı operasyon ile basıldı. Düzenlenen operasyon kapsamında kahvehanelerde para ile çalıştırılan çok sayıda Sigaramatik makinesi ele geçirildi. Söz konusu mekanlarda bulunan bir diğer kumar makinesi “Çarkıfelek’lere” de el konuldu. Tanımlamada kumar makinesi olarak geçen bu makineleri bulunduran kahvehane, iş yerleri ve büfelere adli para cezaları kesildi.

Yorumunuzu Yapın "Sultangazi ve Muş’ta “Sigaramatik” ve “Çarkıfelek” Operasyonları"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien