Tosun’un Koruması: ‘Kıbrıs’ta Kumar ve Seks Partileri Veriliyordu”

Çiftlikbank kurucusu Mehmet Aydın ve korumasıYurt dışına kaçan Çiftlikbank kurucusu Mehmet Aydın’ın yakın koruması Cafer Çolak verdiği ifadede çarpıcı açıklamalarda bulundu. Geçmişte yakın korumalığını yaptığı Mehmet Aydın’a 3 kez Kıbrıs tatilinde eşlik ettiğinden bahseden Çolak, otel odasında hayat kadınları ve kokaine şahit olduğunu belirtti.

Yeni Alanya Gazetesi’nin haberine göre, Çiftlikbank soruşturmasının bir numaralı zanlısı Mehmet Aydın’ın yakın korumalığını yapan Cafer Çolak polise verdiği ifadede Aydın’ın bilinmeyen yönlerine işaret etti. Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında tutuklu bulunan Çolak, Aydın’ın Kuzey Kıbrıs’taki kokain alemlerini anlattı.

“3 AY SONRA YAKIN KORUMASI OLDUM”

2017’nin Haziran ayında güvenlik görevlisi olarak Çiftlikbank’ta işe başladığını anlatan Cafer Çolak ifadesinde şu hususları paylaştı: “Mehmet Aydın’ın bazı seyahatlerinde, cüssemden dolayı, özel güvenlik olarak yanında yer almıştım. Üç ay sonra da tamamen Mehmet Aydın’ın özel koruması oldum. Benden başka özel koruma yoktu. Sadece bazı açılışlarda güvenlik şirketinden başka korumalar da gelirdi.”

“Mehmet Aydın ile iki üç defa Kıbrıs’a gittik. Bunun dışında yurt içi seyahatlerinde de kendisine eşlik ediyordum. Kıbrıs’a gittiğimizde kumar oynamadığı zamanlar dışında odasında bulunurdu. Ben odasının dışında beklerdim. Gelenlerin üzerine arayıp içeriye alırdım. İçeriye girdiğim zamanlarda içeride kokain kullanıldığını gördüm. Kokain kullanımında bana hiçbir ikram olmamıştır. Hiçbir şekilde eşlik etmedim, kullanmadım. Odaya hayat kadınlarının geldiğini de biliyorum. 2-3 günlük gidişler olurdu. Kıbrıs tatillerini bu şekilde değerlendirirdi.”

“BEN DE MAĞDURUM”

Eski yönetim istifa edince Mehmet Aydın’ın bir süre sonra kendisini ‘Yönetim Kurulu Üyesi’ yaparak maaşına zam yaptığını anlatan Çolak şunları sözlerini şöyle sürdürdü: “Hayatım boyunca asgari ücret ile çalıştım. 5 bin lira maaş benim için çok büyük bir fırsattı. O yüzden yapılan teklifi kabul ettim. Fakat bana bir imza yetkisi verildiğini, yetkili olduğumu daha sonra öğrendim. Kimseden para çalmadım. Maaşım dışında para almadım. Mehmet Aydın’ın şu an nerede olduğunu bilmiyorum. En son Ocak ayında yüz yüze görüşmüştük. Yurt dışına çıkacağını ama geri döneceğini söylemişti. Gerçekten dolandırıcı olduklarını bilseydim, abilerimden aldığım borç parayla bu şirkete yatırım yapmazdım. 160 bin lira yatırmıştım, 40 bin lirasını geri alamadım. İçerisinden çıkamayacağım ve beni aşan bir duruma düştüm.”

Yorumunuzu Yapın "Tosun’un Koruması: ‘Kıbrıs’ta Kumar ve Seks Partileri Veriliyordu”"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien