Uber Bisiklet Paylaşım Uygulaması Jump’ı $200M’a Satın Aldı

jump bisiklet paylaşım uygulamasıSosyal Bisiklet ismiyle hizmete giren Jump, Uber tarafından satın alındı. 2011 yılından bu yana hizmet veren Jump’ı satın alan Uber bisiklet paylaşımı yapacak. Satın alma işleminin 200 Milyon Dolar olduğu belirtildi.

Yaklaşık 12 ülkede hizmet veren Jump’ı satın alarak kritik bir hamleye imza atan Uber, sadece taksinin yerine geçmek istemediğini de bu hamlesiyle kanıtladı. Uber CEO’su Dara Khosrowshahi de bu amaçları hakkında açıklamalarda bulundu. Uber uygulamasında birden fazla ulaşım aracını bir araya getirmeye çalıştıklarını belirten Khosrowshahi, Uber sayesinde bir bisikletle kısa ulaşım yapılabileceğini vurguladı.

Jump CEO’su Ryan Rzepecki de benzer açıklamalarda bulundu. Uber’in kendilerini anladığını belirten Rzepecki, anlaşmanın temelinde de Uber’in anlayışının yattığını vurguladı.

Jump Hizmetlerine Devam Edecek

2018 Şubat ayında iki şirket anlaşma imzalamış ve bu anlaşmayla Uber, bisiklet kiralama uygulamasını aktif hale getirmişti. Satın alma işleminin sona ermesinin ardından da değişen bir şey olmayacak ve Jump aynı şekilde hizmet vermeye devam edecek.

İki şirkete yakın olan kaynaklar ise ilerleyen aylarda durumun değişebileceğini ve Jump’ın tamamen Uber uygulaması içine alınabileceğini belirtiyorlar.

30 Dakika Yolculuk 2 Dolar

Son dönemde Avrupa’da daha popüler olan ulaşım aracı bisiklet. Uber’in yaptığı bu hamlenin bu sebeple mantıklı olduğu belirtiliyor. Ancak İstanbul gibi sorunlu şehirlerde bisiklet ile ulaşımın pek de mümkün olmadığı biliniyor.

Uber’in yeni bisiklet paylaşım uygulamasında ücretler oldukça uygun. 30 dakikalık yolculuğunuzda 2 Dolar ücret veriyorsunuz. 12 ülkede hizmet veren bu uygulamanın ilerleyen dönemlerde birçok ülkede kullanılacağı tahmin ediliyor.

Yorumunuzu Yapın "Uber Bisiklet Paylaşım Uygulaması Jump’ı $200M’a Satın Aldı"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien