Zimmetine Para Geçirip İddaa Oynayan İcra Müdürüne Tahliye

izmir icra müdürlüğünde dosyalarİzmir İli Eski İcra Müdürü Murat K., zimmetine geçirdiği 7 milyon 131 bin lirayla at yarışı, iddaa oynadığı iddiasıyla iki yıldır tutuklu olduğu cezaevinden tahliye edilerek serbest bırakıldı.

2015 yılında Uşak İli’ne tayini çıkan İzmir 4. İcra Müdürü Murat K., yeni gelen müdüre denk hesap veremediği için kasayı teslim edememiş, bu korkuyla işe gelmemiş ve ortadan kaybolmuştu. Bunun üzerine İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın olayı soruşturmak için görevlendirdiği müfettiş tarafından yapılan incelemelerde 2011 yılından bu yana 7 milyon 131 Bin TL’nin İcra Müdürlüğünde kayıp olduğu anlaşıldı. Savcının kasa ve defter incelemeleri sonucu ortaya çıkan bu durum için İcra Müdürü Murat K. Hakkında yakalama kararı çıkarıldı.
Bu karar sonucunda Murat K., kendiliğinden savcılığa teslim oldu. Yaptığı açıklamada ise at yarışı ve iddaa oynama hastalığı olduğunu, az miktar parayla oynayamadığını, çok yüksek miktarda paralar kazanmasına rağmen, müdürlükten aldığı parayı kapatamadığını, gittikçe battığını ve özellikle at yarışından çok para kaybettiğini belirten Murat K., ayrıca kalan parayla da umreye gittiğini belirtti.

Doğan Haber Ajansı’nın geçtiği habere göre bu açıklamalardan sonra savcılık tarafından “nitelikli zimmet” suçlaması neticesinde 12 yıl hapis istemiyle İzmir 8.Ağır Ceza Mahkemesi’nde iki yıldır tutuklu bulunan Murat K.’nın, son duruşmada, toplanan deliller ve cezaevinde kaldığı süre de göz önünde bulundurularak tahliyesine karar verildi.

Yorumunuzu Yapın "Zimmetine Para Geçirip İddaa Oynayan İcra Müdürüne Tahliye"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien